Contrabandă cu ţigări oprită de poliţiştii de frontieră la malul râului Prut

contrabanda
Polițiștii de frontieră ieşeni au descoperit și confiscat, în urma unei acțiuni specifice desfășurate în zona de competenţă, aproximativ 120.000 ţigări de contrabandă, în valoare de peste 57.000 de lei.
Agenții din cadrul Sectorului Poliţiei de Frontieră Iaşi - I.T.P.F Iaşi, pe timpul desfăşurării unei misiuni specifice pe direcţia localităţii de frontieră Petreşti, judeţul Iaşi, au descoperit pe malul râului Prut, abandonate, patru colete învelite în folie de culoare neagră. La inventarierea bunurilor a rezultat cantitatea de
120.000 de
ţigări (6.000 de pachete)
.Ţigările, în valoare de
57.600 de
lei,
au fost ridicate de poliţiştii de frontieră, conform prevederilor Codului de Procedură Penală, în vederea continuării cercetărilor.În cauză, polițiștii de frontieră efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de
contrabandă
, în vederea depistării şi identificării tuturor persoanelor implicate, la finalizare urmând a fi luate măsurile legale ce se impun.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










