Prins cu peste 9.000 de țigări asupra lui

tigari
Un ieşean în vârstă de 52 de ani s
-
a ales cu un dosar penal pentru contrabandă
.Agenții din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalităţii Economice Iași și Inspectoratului Teritorial al Poliției de Frontieră Iași au confiscat peste 9.000 de țigări, susceptibile a proveni din contrabandă.Astfel, oamenii legii au prins, în municipiul Iași, un bărbat în vârstă de 52 de ani, care ar fi avut țigări susceptibile a proveni din contrabandă.
„
Cele 9.160 de ţig
ă
r
i
găsite asupra bărbatului au fost ridicate în vederea continuării cercetărilor. De asemenea, asupra bărbatului au fost găsiți 520 de lei și 50 de euro, bani susceptibili a proveni din comercializarea de țig
ă
r
i
de contrabandă, care,
de asemenea,
au fost ridicați în vederea continuării
cercetărilor”
, a declarat Anca Vîjiac, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Iaşi.Potrivit acesteia, în cauză a fost întocmit un dosar penal pentru contrabandă.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News














