Tânăr, ucis cu securea într-o localitate din județ!

politia_nu_treceti__14616400
Un bărbat în vârstă de 40 de ani, din localitatea ieșeană Dolhești, a fost reținut pentru 24 de ore, în urma unui incident tragic.
Surse judiciare au precizat miercuri după-amiază faptul că, în noaptea de marți spre miercuri, după miezul nopții, bărbatul de 40 de ani a sunat la numărul unic pentru apeluri de urgență 112 pentru a anunța faptul că un nepot de-al său, care venise în vizită, era inconștient.Potrivit acelorași surse, bărbatul a declarat că, pe fondul unui conflict verbal, nepotul său, de 22 de ani, ar fi pus mâna pe o secure ce se afla în casa apelantului, iar acesta din urmă ar fi reușit
"să îi ia securea din mână și să se apre cu ea"
.La fața locului s-au deplasat atât echipaje medicale, care nu au mai putut face nimic pentru tânărul de 22 de ani, cât și de Poliție.În cauză a fost întocmit un dosar penal pentru omor, iar cercetările continuă.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:26 - Fetiță de 12 ani, înjunghiată cu o șurubelniță pe stradă. Tatăl ei a fost și el lovit
- 20:19 - Anca Alexandrescu: „Doamna Kovesi încearcă să își facă loc în România, pentru că i se va termina mandatul și rămâne fără job”
- 17:06 - Cod galben de ploi și furtuni în mai multe regiuni ale țării
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News













