FOTO: Cooperare între "mascaţii" din Iaşi şi cei din Basarabia
12 nov. 2018, 03:11
Actualizat: 12 nov. 2018, 03:11

mascati
Articol scris de Scris de Alexandru Damian
În intervalul 5 - 9 noiembrie 2018, luptătorii din cadrul Serviciului pentru Acţiuni Speciale (SAS) – IPJ Iaşi au participat la un schimb de experienţă cu luptătorii din cadrul Brigăzii de Poliţie cu destinaţie Specială „Fulger” din cadrul Inspectoratului General de Poliţie din Republica Moldova, activitate organizată la Chişinău.
Activităţile desfăşurate au avut drept scop consolidarea capacităţilor operaţionale şi dezvoltarea pregătirii profesionale ale efectivelor participante, sens în care au avut loc sesiuni speciale de instruire, fiind desfăşurate exerciţii teoretice şi practice.
Activitatea a prezentat importanţă şi sub aspectul consolidării relaţiilor de cooperare şi colaborare pe care IPJ Iaşi le-a stabilit până în prezent cu Inspectoratului General de Poliţie din Republica Moldova.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










